Zdravý shake

Colostrum shake

Potřebujete dodat svému tělu množství vitamínů a minerálů, ale nemáte čas na pravidelnou přípravu zdravého jídla a zároveň do sebe nechcete cpát multivitaminové tabletky? Nestíháte snídat a neustále se cítíte unavení a bez energie? Colostrum shake vám může pomoci všechny tyto problémy vyřešit okamžitě a navíc chutně.

 Colostrum shake harmonizuje váš organismus, dodá mu nezbytné živiny a navíc ho lze připravit v mnoha různých variacích od klasického koktejlu až po zmrzlinu nebo zdravý termix.   K dispozici jsou dvě varianty.

 • Colostrum shake George je skvělou porcí jídla pro všechny, kdo jednoduše nestíhají a dokáže také podpořit při redukci váhy.
 • Colostrum shake sport dodá jedinečný koktejl živin všem, kdo své tělo pravidelně namáhají aktivním pohybem. Může se chlubit zejména vyšším obsahem bílkovin na dalšími složkami, pomáhajícími při budování či regeneraci svalů.

Colostrum shake

Chutná nízkokalorická snídaně, která dodá organismu vše, co pro dobrý start dne potřebuje – přesně to slibuje Colostrum shake. Jeho nosným médiem je syrovátka, ale takových produktů najdeme na trhu velké množství. V čem je tedy Colostrum shake jiný?

Nejdříve se podívejme na to, co je to vlastně colostrum

U všech savců (tedy i u lidí) jde o první mléko, které se mláděti od matky dostane. Oproti běžnému mateřskému mléku je obohaceno o množství cenných výživových látek. Na prvním místě jsou rozhodně imunoglobuliny, aktivující obranyschopnost našeho organismu. Dále také vitamíny, minerály, aminokyseliny, antimikrobiální látky a cytokiny (látky, působící v oblasti růstového faktoru). Aby nebyla účinnost těchto látek nijak významně ovlivněna, je colostrum, přidávané do nápoje, uchováváno za pomoci lyofilizace – sušení mrazem. V lidském trávícím tratu se posléze vstřebává až ve střevech, kde působí nejúčinněji.

Měli byste vědět:
Tato unikátní technologie a spojení proteinového shaku a colostra podléhá patentu. Podobný produkt tedy na našem trhu neseženete.

Podívejme se podrobně také na složení:

 • komplex 11 vitamínů (C, D, E, B1, B2, B6, B12, niacin, biotin, kyselina pantotenová, kyselina listová)
 • rozpustná vláknina inulin
 • syrovátka
 • colostrum
 • organicky vázaný jód
 • sukralóza, xanthan, beta karoten, maltrodextrin
 • sušené mléko
Ale pojďme si jednotlivé položky představit blíže.

 Inulin  – jde o rozpustnou vlákninu, získávanou z kořene čekanky. Tento druh se rozpouští cíleně v tlustém střevě a optimalizuje tak pohyb našich střev a trávení celkově.

 Colostrum  – nebo také mlezivo je tzv. první mléko (v tomto případě krav) obsahující doslova vitamínovou a výživovou bombu pro první dny života mláděte na světě. Colostrum shake používá šetrně ošetřené colostrum upravované maximálně při teplotě 42°C a následně lyofilizované (vysušené mrazem), které si zachovává maximum cenných látek. Jmenujme např. imunoglobuliny, důležité pro správné fungování našeho imunitního systému.

Sport  Colostrum shake navíc obsahuje ještě kolagen pro optimalizovanou výživu kloubů. Poměr sacharidů a proteinů je lépe přizpůsoben aktivnímu trávení volného času.

 Colostrum shake – kolagen 

Jde o hydrolyzovaný kolagen s výbornou vstřebatelností. Slouží jako perfektní kloubní výživa, zlepšuje pevnost chrupavek, vazů a šlach, podílí se na urychlení výstavby poškozených tkání a také zpevňuje kůži.

Zdravý shake příchutě

Za sladkou chutí Colostrum shake stojí sukralóza. Jde o sladidlo vyrobené ze sacharózy, ovšem až 600x sladší. Skrz trávicí trakt pochází nezměněna, mohou ji tedy užívat i diabetici nebo lidé, trpící zvýšenou kazivostí zubů a podobnými omezeními. A rozhodně po ní nepřiberete.

Colostrum shake George je díky své jednoduché přípravě dostupný v základní vanilkové variantě, kterou je možné podle chuti libovolně upravit.

Colostrum shake sport je dostupný v těchto příchutích:

 • Čoko/pomeranč
 • Jablko/skořice
 • Kakao
 • Vanilka

Colostrum shake

Měli byste vědět:
Některé druhy Colostrum shake mohou obsahovat alergeny, jde zejména laktózu a xanthan.

Doporučené dávkování

 Colostrum shake je ideální náhradou jednoho jídla denně Doporučujeme ho zejména jako vydatnou snídani, ale uplatní se i jako svačina před cvičením nebo večeře. Na přípravu jednoho shaku postačí 10 gramů směsi a 200-250 ml polotučného mléka.

Colostrum shake recenze

Rozhodli jsme se tento malý zázrak vyzkoušet na vlastní kůži. Objednávání v e-shopu se nám zdálo trochu nepřehledné – členění do kategorií bychom čekali nad produkty a ne v levém sloupečku. Nakonec jsme narazili na výhodné nabídky (pravidelně se opakující) na slevových serverech, takže jsme zamířili tam.

 

Colostrum shake George vanilka nám dorazil rychle. Na první pohled jsme ocenili praktické balení v plechovce, ale dostupná je i krabička nebo jednotlivé balení v sáčku na vyzkoušení. 10 gramů výrobku jsme podle doporučení rozmíchali v shakeru s 200 ml mléka. Ruční rozmíchání nedoporučujeme, zdravý shake není instantní, je zapotřebí alespoň příruční mixér, jinak v nápoji zůstávají hrudky. Doporučená příprava s shakeru je ale rychlá a jednoduchá.

Na první napití byl zdravý shake až příliš sladký, nicméně na tuto chuť se dá zvyknout nebo zkrátka příště použít větší množství tekutiny – většina z testujících si další nápoje připravovala z 250 ml polotučného kravského mléka. Opravdu nás překvapilo, že  hotový nápoj dokázal zasytit na několik hodin.  Plně nahradil snídani okolo šesté a s lehčí svačinkou (jablko, musli tyčinka) nebyl problém vydržet až do oběda.

Náš tip:
Vyzkoušeli jsme i rozmíchání v kefíru nebo přípravu domácí zmrzliny. Jeden kelímek zakysané smetany jsme rozmixovali s 500 gramy předem zmražených jahod, 2 lžícemi medu, 80 ml studeného mléka a dvěma sáčky zdravého shaku vanilka. Hotovou směs jsme nechali přes noc v mrazničce a ráno nás čekala zdravá a chutná dobrota pro dvě osoby.

Colostrum shake

Shake lze přidat i do hotových „hrk hrk“ pudinků i dalších dobrot připravovaných zastudena. Tepelná úprava by zničila cenné látky v koktejlu, proto ji nedoporučujeme.

Nejrůznější hrátky s Colostrum shakem využijete zejména při podávání směsi dětem. Děti starší tří let mohou tento skvělý produkt bez omezení konzumovat. Konzultaci doporučujeme jen pro osoby s cukrovkou nebo těhotné či kojící ženy. Ošetřující lékař se znalostí podrobné anamnézy může vydat jednoznačné doporučení i pro další úpravu denního režimu.

Ocenili jsme i  vyvážené složení, obsahující komplex vitamínů a živin, colostrum a prebiotika.  Pravidelná konzumace  vyřeší i problém s pocitem hladu po ránu a nedostatkem energie způsobeným absencí snídaně. Příprava i konzumace nezabere více než 5 minut, stihne ji tedy i opravdový opozdilec.

Navíc pokud nakoupíte větší zásobu Colostrum shaků, vyjde vás jedna porce na necelých 15 Kč. Pro registrované zákazníky je navíc připravena okamžitá sleva 10% nebo akční balíčky Colostrum shake sport. Přihlédneme-li ke zdravotním přínosům a benefitům, jde o cenu skutečně směšně nízkou. Za nás tedy Colostrum shake jednoznačně doporučujeme.

Podobné příspěvky