Jarischův roztok

Jarischův roztok
4.8 (96%) 5 votes

Jarischův roztok

Majitelé farmaceutických koncernů se nás snaží přesvědčit, že bez drahé kosmetiky se naše pleť zkrátka neobejde. Díky tomu často zapomínáme na osvědčené recepty a tipy svých maminek a babiček. A Jarischův roztok mezi ně rozhodně patří. I dnes zaujme svou nízkou cenou a velmi pozitivními účinky.

Jarischův roztok mají v oblibě hlavně dermatologové. Předepisují ho pro zklidnění dermatitid a jiného podráždění kůže spojeného s mokváním a svěděním. Na typu ani citlivosti pacientovy pokožky přitom nezáleží – Jarischův roztok se hodí pro všechny typy pleti.

 

Jarischův roztok – levný zázrak z lékárny

Pro předpis na roztok ale není třeba chodit k lékaři. Lékárny ho prodají i bez předpisu. Hlavními účinnými látkami jsou totiž kyselina boritá a glycerin, rozpuštěné v demineralizované vodě. PH je mírně kyselé.

Nejčastěji si pro Jarischův roztok chodí teenageři a ženy ve zralém věku, které trápí úporné akné. Jeho cena je velmi lidová – pohybuje se mezi 69-89 Kč za 250 ml a při pravidelném používání vydrží asi měsíc, což je lepší bilance než u většiny značkové kosmetiky.

Jarischův roztok slouží k zevnímu použití! Nepoužívat po peelingu nebo na podrážděnou kůži! Ukládejte mimo dosah dětí! Nepoužívat pro děti do 3 let!

Hlavní výhody Jarischova roztoku

Především pleť zklidní, lehce vysuší (díky glycerinu ale nepřesuší) a mírně vydesinfikuje. Dá se použít jako odličovací přípravek i jako prostředek k osvěžení pleti. Nanáší se na čistou gázu nebo vatový tampón a nesmývá se. Lze ho také přelít do postřikovače a osvěžit s ním pleť v horkých letních měsících a to i několikrát denně. Jarischův roztok nemá sice žádnou vůni, ale ani nečpí, jako některé farmaceutické přípravky.

Díky absenci parfemace se hodí i pro citlivou pokožku nejmenších dětí. Jeho dlouhodobé používání je bezpečné, i když se doporučuje kombinovat ho s hydratačními krémy nebo tělovými mléky. Pro děti je dokonce ještě lepší než pediatry doporučovaná borová voda. Nesmí se ale dostat do očí, což ale platí o většině používané kosmetiky.